Rövid leírás
1919-ben a budapesti 32. ezrednél szolgált hadnagyként. Azzal vádolták, hogy amikor Szolnoknál visszavonultak a román csapatok elől, a felelősségére bízott százharminc vöröskatonával vízbe dobatta a fegyverzetet és leszedette velük a Vörös Hadsereg ruházati jelzéseit. Báthory hadnagyra golyó általi halált mondott ki Szamuely Tibor, amit a Csengettyűs temetőben végre is hajtottak.
Báthory Győzőt 1921-ben Pestújhelyen újratemették, és 1922-ben róla nevezték el a korábbi Apolló utcát. A képviselőtestület indoklása szerint azért, mert ő volt a „gyászos emlékezetű proletárdiktatúra egyetlen áldozata községünkből, akit Szamuely pribékjei Cegléden elfogtak és agyonlőttek.”
A Pest Megyei Levéltárban megtalálható eredeti Ceglédi anyakönyv szerint a halál oka: A nemzeti ügy és keresztény erkölcs szolgálatában vártanúi halált halt.
1968-ban áttemették a Rákospalotai temetőbe, de neve mind a Pestújhelyi, mind a Ceglédi első világháborús hősi emlékműre felkerült és napjainkig emléktábla is őrzi emlékét.