Rövid leírás
Ügyvédként lett ismert, és a nemesek hadnagya is volt. 1824-ben kapcsolódott be Nyíregyháza közéletébe, amikor már napirenden volt az örökváltság befejezése. Nyíregyháza 1803-ban a Dessewffy grófoktól megváltotta földesúri terheit, de meg akarta szerezni a gróf Károlyi-családtól is a birtokukban lévő részt is, a terhek pénzbeli megváltásával. Inczédy és Benkő István főbíró vezetésével a város előkészítette az egyezséget a Károlyiakkal. A tárgyalások eredményre vezettek, az alkut megkötötték. 1824. október 24-én kihirdették az örökváltságot a piacon. 1826-ban a Nagykállóban tartott megyegyűlésen született rendeletek Nyíregyházára vonatkozóan nem vették figyelembe a város oklevélben biztosított jogait és kiváltságait. A város elöljárói Inczédy Györggyel együtt eljuttatták tiltakozásukat a magyar királyi helytartótanácshoz. Az udvari ágens válaszlevelében megadta a felvilágosításokat és az utasításokat, különösen a két tanács egyesítése kérdésében. Megnyugtatta az elöljárókat, hogy az ingatlant érintő perekben az egyesített tanács a nemesek és a nemtelenek esetében egyaránt egységesen fog ítélkezni. Végül az önállósulási törekvések arattak győzelmet. Nagy szerepet vállalt az V. Ferdinánd király által Ischlben, 1837. augusztus 31-én aláírt privilégium megszerzésében. Ebben megadták azt a jogot, hogy a város magát „Szabad és Privilegiált Nyír-Egyháza Közönségének” nevezhesse. A vármegye 1838. január 22-én hivatalosan és ünnepélyesen kihirdették a privilégium elnyerését.
Az evangélikus többségű képviselő-testület 1838. február 13-án megválasztotta Nyíregyháza polgármesterének az akkor már 55 éves Inczédyt. Nehéz körülmények között hivatalát, de számos maradandó intézkedést hozott. Evangélikus lelkészek kerültek be a nemes táblabírák soraiba. Megerősítette Nyíregyháza tűz- és közbiztonságát. Elnöklete alatt elkezdődött a belváros rendezése, megtörtént a volt földesúri földek haszonbérbe adása. Lelkesen támogatta a kultúrát, nem csoda, 1841-ben újra megválasztották, de ő fáradtságaira hivatkozva már nem fogadta el a polgármesteri címet.
A házat 1824-ben Inczédy György vásárolta meg. Az épületet 1964-ben törölték a védett épületek listájáról, 1969-ben pedig elrendelték bontását, mivel akadályozta a tervezett körút kiépítését. Bontása hosszas vita és tiltakozás ellenére 1973-ban meg is történt. 1978-ban emléktáblával jelölték meg a ház helyét.