Csabafi Enikő
2020-ban végeztem a BME építészmérnöki karán. Diplomamunkám témája a Ráckevei városháza műemléki épület rekonstrukciója és belső terének újragondolásra volt. Erasmus keretében fél évet töltöttem a Sevillai egyetemen. Már diákéveim alatt több helyen dolgoztam szakmai munkakörben: tervező irodánál és projektmenedzseri cégnél. Jelenlegi munkahelyem fő profilja az épületszerkezettan, de kisebb tervezési projektekben is részt veszek. A pályázaton való részvétel egy kreatív kihívás volt, mely témája és sokszínűsége miatt is tetszett meg: egyszerre művészi, funkcionális, de meghitt tér létrehozása, melynél a mondanivaló és az esztétikai megjelenés is egyaránt kiemelten fontos.
Zsoldos Gergely
Gépészmérnökként végeztem a Budapesti Műszaki Egyetemen. Utána gépsorok telepítésével foglalkoztam, majd projektvezetőként dolgoztam a liftes szakmában. A műszaki érdeklődésem mellett mindig foglalkoztatott az esztétika, a dizájn, a kreatív alkotás, és így a művészetek is. Emiatt érdekes kalandnak tűnt építész feleségemmel belevágni a közös tervezésbe, és elindulni a pályázaton. Nem is okozott csalódást, tanulságos és remek élmény volt.
Sági Gergely
Tanulmányaimat a Műegyetem Építészmérnöki Karán végeztem, közben egy évet töltöttem a madridi ETSA-n.Diploma után a szakmai tapasztalatot egy építészeti stúdióban szereztem, közben először meghívott oktatóként, majd doktoranduszként tanítottam a Műegyetemen, ahol 2022 ősze óta az Exploratív Építészeti Tanszéken vagyok egyetemi tanársegéd. 2021 decemberében több, kisebb közös munka után Rácz Annával megalapítottuk közös építész irodánkat, ami 2022 eleje óta működik. Korábbi munkáink közül jónéhány kötődik szakrális emlékhelyekhez, így az első közös megvalósult alkotásunk, a 2018-ban elkészült Adonyi Rácok Emlékhelye is. 2013 óta rendszeresen veszek részt tanszékemen, az (egykori Ipar-, 2021 óta) Exploratív Építészeti Tanszéken folyó külföldi kutatási- és oktatási programokban, terepgyakorlatokban. Többek között Egyiptom, Szíria és Irak mellett ezeknek a programoknak kiemelten fontos célterülete Erdély, ahol a Maros Megyei Múzeummal jelenleg is több közös együttműködésünk zajlik és irodánk folyó munkáinak egy jelentős része is oda köt bennünket.
Fercsik Fruzsina
2020-ban végeztem a Műegyetem építész karán. Az egyetem évek alatt egy tervezőirodàban dolgoztam gyakornokként, majd 2 évet a kivitelezésben töltöttem, mint műszaki előkészítő és junior projektmérnök. Jelenleg szabadúszó építészként dolgozok.
Részletes bírálat:
A pályamű központi gondolata a magyarok összetartozásának kifejezése, ennek elsődleges eszköze a középpontba állított fa. A fa (életfa) motívuma köré épített terv legnagyobb erőssége a kiírásnak megfelelő narratíva és az egyértelmű szimbólumrendszer alkalmazása. Ugyanakkor ebből is következik a pályamű kritikája: a Pályázó ugyan mindenki számára lehetővé kívánja tenni a saját értelmezést, de a törzs, az ágak, a levelek szimbolikája, az acélsodrony mint a közös kötelék megjelenítője, az árok mint az elszakítottság jelképe, túlságosan leszűkítettnek, s a pályaműben egyértelműen leírtakon túl nehezen továbbgondolhatónak tűnnek. A védettséget hangsúlyozó építmény közelében a meghittség fontos eleme lehetne a pályaműnek, azonban a tervekben a Bíráló Bizottság az anyaghasználatból és egyes formaelemek alkalmazásából kiindulva inkább a távolságra asszociált. A mécsesek biztonságos és esztétikus megjelenése ebben a formában hosszú távon nehezen elképzelhető.