Alkotók:
Czér Péter
Az Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskolán végeztem, ezután 10 évig keramikusként, iparművészeti tárgyakat terveztem és készítettem. Ez alatt az évek alatt legkiválóbb mesterektől tanultam a terrakotta technikát, kő és fafaragást, bronz szobrászatot. Ezekből az anyagokból készítem szobraimat azóta is.
Alapító tagjaként 1988-óta a dolgozom építőművész stúdiónk építész tervezőjeként. Az építész munka mellet parkok és játszóterek, emlékművek, köztéri szobrok, dísz-kutak elhelyezésének, kialakításának is gyakran vagyok építész, szobrász társtervezője szobrász vagy építész barátaim, kollégáim mellett.
Rendszeresen részt veszek szobrászként vagy - és építészként önállóan vagy társtervezőként képzőművészeti közterületi szobor és emlékmű pályázatokon. A nyilvános vagy meghívásos emlékmű pályázatokon elért eredményeim: Mohácsi Millenniumi emlékmű 1. díj Vadász Györggyel építész mellett szobrász társtervezőként (megvalósult). Ugyancsak Vadász György építésszel New York 1956-os emlékmű 2, díj, Cseh Tamás emléktábla I. kerület Iskola utcában 1. díj (nem valósult meg) I. világháborús emlékhely építészeti képzőművészeti kialakítása Vadász Balázs építésszel: 1. díj (nem valósult meg).
Szobrászként, önálló munkaként, több közterületi szobrot, emlékművet és dísz-kutat is készítettem.
Rendszeresen állítok ki Magyarországon és külföldön.Tagja vagyok a: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének (MAOE), és a Magyar Építőművészek Szövetségének (MÉSZ), 35 éve Vadász György és Vadász Bence által vezetett Építőművész Stúdiónak
Vadász Bence DLA
Pro Architectura többszörös Építészeti Nivó- és Ybl díjas építész. Tanulmányait 1990-1992 között a Breuer Marcel Doktori Iskolában és a BME Építészmérnöki Karán végezte. 2019 óta a Magyar Művészeti Akadémia levelező, majd 2021-től rendes tagja. További díjai, elismerései és kitüntetései:
A NEMZETI ÉPÍTÉSZETI SZALON kiállítója 2019,- Év Háza Különdíj - Meininger Hotel (Bp.IX. Csarnoktér) 2019, - Beton Építészeti Díj - Meininger Hotel 2019, - Építőipari Nívódíj - Meininger Hotel 2020, - Építőipari Nívódíj - Szabad György Irodaház 2021, - Építőipari Nívódíj - Millennium Tower Ill. 2009, - FIABCI Ingatlanfejlesztesi Nívódij 2001 és 2008, - Pest Megyei Építészeti Nívódíjak (1998, 1999, 2002, 2006, 2007, 2008, 2011), - Terca Homlokzatburkolat Díj-2002, - „Dunaujvärosert Érem" 1998,- Év Háza 1995, - Diplomadíj 1989.
Számos megvalósult munkája van lakó- és középületek és képzőművészeti alkotások formájában szerte az országban.Rengeteg kiállításon vett részt, és pályázatai előkelő helyen végeztek.
Részletes bírálat:
Az elképzelés magját az örvény alkotja, amely elnyel, magába húz, de amelyből végül új élet születik. A kompozíció középpontjában egy tölgyfa áll, amely védelmet ad, s amely alatt alkalom nyílik az emlékezésre. A pályamű legfőbb erénye a forma következetes alkalmazása, a földbe süllyesztett rámpa és a magasba törő fa hangsúlyos ellenpontozása. A Bíráló Bizottság ezt az elképzelést nagyra értékelte, ugyanakkor úgy vélte, hogy a kompozíció ebben a formában nem igazán lenne képes valódi emlékhelyként funkcionálni – az örvény gondolata pedig túlságosan távoli a téma vonatkozásában. Talán ezt az ellentmondást lett volna hivatott felülírni a rámpára írt „üzenet”, a „Határainkon túl nyugvó magyarok emlékhelye”, ami azonban ebben a formában inkább csupán címként funkcionálna. Összességében bár formai szempontból a dinamikus kompozíció a Bíráló Bizottság számára kiváló megoldásnak tűnt, a pályamű egésze nem tudna igazán célzottan a határokon túl nyugvó magyarok emlékhelyeként funkcionálni. Valószínűleg a tölgyfa növekedésével párhuzamosan a teljes konstrukció is állandó változtatásokra szorulna.