Alkotók:
CSIZMADIA NÓRA OLIMPIA
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Karának építészmérnök hallgatója. Felsőfokon beszél angolul, spanyolul alapfokon. 2022-ben kezdett el építészirodában dolgozni, 2021-ben a Budaörsi építész szüreten terve kiállításra került.
FARKAS ANNA BARBARA
Tervezőgrafikus végzettségű, jelenleg Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Karának építészmérnök hallgatója. Felsőfokon beszél angolul, 2021-ben a Budaörsi építész szüreten terve kiállításra került.
GYÉRESI ORSOLYA
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem építészmérnök hallgatója, Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógia és Pszichológia Kar pszichológia alapszakos végzett diákja. Angol nyelven középfokon, spanyol nyelven alapfokon beszél, 2021 óta dolgozik építészet műtermekben, építészirodákban. Többször vett részt különböző versenyeken 2021-ben II, 2022-ban II. helyezést ért el a TDK-n 2023-ban pedig második lett az OTDK-n.
Kronavetter Péter DLA
Okleveles építészmérnök, a BME Középülettervezési Tanszék egyetemi adjunktusa és tanszékvezető-helyettese. Tanulmányait a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán kezdte, majd az ÉME-Mesteriskola XXI. ciklusában folytatta, doktori fokozatát a BME Építészmérnöki Kar, Építőművészeti Doktori Iskolájában szerezte. Erasmus ösztöndíjasként a Tampereen Teknillinen Yliopisto (Tamperei Műszaki Egyetem) Építészmérnöki karán is tanult. Felsőfokon beszél angolul és németül, 2009-ben MÉSZ-MÉK Diploma- és Hauszmann-díjjal, 2020-ban Szendrői Jenő díjjal ismerték el.
Kronavetter Zsófia DLA
Junior Príma- és Pro Progressio Diplomadíjas okleveles építészmérnök, doktori fokozatát a BME Építészmérnöki Kar, Építőművészeti Doktori Iskolájában szerezte. Erasmus ösztöndíjasként a Fernando Pessoa Egyetem Építész Tanszéken tanult 2008-ban Portugáliában. Angolul felsőfokon, németül alapfokon beszél.
Részletes bírálat:
A pályamű a hálózatban gondolkodó javaslatok sorából kiemelkedő, erős gondolatiságú, gazdag rétegződésű és érzékeny javaslat. A Fiumei úti sírkert meglévő 58 parcellája mellett javasolt szimbolikus, üres 59. maga az emlékhely, és a pályamű javaslata ennek térbeli kontextualizációjára tesz kísérletet. A sírkert téglafalából kiemelt 58 tégla helyén a sorszámozott kitöltés léptékében nagyvonalú utalás a sírkert határára, az azon kívüli járókelők, emlékezők számára is megjeleníti az emlékhely összefüggésrendszerét. A tulajdonképpeni emlékhely finombeton körpadjába betonozott, a meglévő téglakerítésből származó téglatöredékek szoros anyagi kötelékekként értelmezhetők, s hűen fejezik ki a javaslat eszmei elgondolását. A Bíráló Bizottság mind az elméleti elgondolást, mind a pályamű grafikai-vizuális színvonalát nagyra értékelte. Az értékelés során egyre inkább felmerült ugyanakkor az elméleti elgondolás térbeli leképeződésével kapcsolatos tényleges érzékelhetőség problematikája, valamint a körpad talán túlzottan kicsi léptékéből fakadó „hétköznapisága” és a megcélzott jelentés (üres parcella) közti feszültség dilemmája.