Alkotók:
Vannay Miklós Ágoston
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Középülettervezési tanszékén, 2012-ben szerzett DLA fokozatot. Angol nyelven közép, olasz nyelven alapfokon beszél. Jelenleg egy tervezőiroda ügyvezető igazgatója, 2007-től a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Középülettervezési tanszékének, tanársegédje. 1998 óta rengeteg hazai és nemzetközi tervpályázaton nyert el előkelő helyezést, munkái szerte az országban megtalálhatóak. Díjai: B32 társas kiállítás, Hetedik műterem meghívására (2020); Budapesti NÍVÓDIJ, C113a irodaház (2016); Diplomadíj, Építész műteremház, Gülbaba utca (2002).
Molnár Míra Beáta
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem építészmérnök hallgatója. Szakmai gyakorlatát egy magyar kulturális fesztiválon végezte, ahol kültéri installáció tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozott. Felsőfokon beszél angolul, németül és franciául.
Sipőcz Júlia
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem építészmérnök hallgatója. Angolul és németül középfokon beszél. Gyakornoki munkája során volt lehetősége kivitelezési tervek rajzolására, pályázatok és fizikai modellek készítésére illetve 3D-s modellezésre. Angol és német nyelven középfokon beszél.
“A csapatunk tagjainak nagy szerepet tölt be az életében az utazás, új helyek felfedezése. Míra és Júlia fiatal kora ellenére, már bejárta a fél világot, különböző helyeken éltek/ élnek. Maga a pályázati felhívás az, ami felhívta a figyelmünket arra, hogy mégis mekkora jelentősége van annak, hogy mi történik azokkal, akik itthon maradnak. Alapból, milyen nehéz a kapcsolattartás a rokonokkal, barátokkal, szeretekkel, mikor az ember külhonban tartózkodik. Elképzelhetetlen, hogy milyen nehéz lehet a kapcsolattartás a túlvilággal, ilyen szempontból. Ezért gondoltunk arra, hogy egy olyan helyet akarunk létrehozni, ami nem feltétlen egy fókuszpontú, hanem az a lényege, hogy mindenki megtalálja a helyét benne. Ezért az Elmerengő egy olyan atmoszférát teremt, ami a befelé fordulást, a kapcsolat létrehozását segíti elő. A hét fal a hét kontinenst szimbolizálja, így mindenki saját érintettségének megfelelően, látogathatja, illetve bővítheti a falat. A saját hozzáépítés természetesen, szervezett keretek között zajlana, de így teheti mindenki még személyesebbé a parcellát.”
Részletes leírás:
A pályamű központjában a megemlékező ember áll. Egy hely, ahol csendben elvonulhat, gondolataiba merülhet az ember. Egy helyet, ami egyben lehetőséget ad szertartások, megemlékezések megtartására is. A koncepció lényege a 7db szabadon álló fal térbeli elhelyezése, melyek a kontinensek számán alapszik. A zöldpalából kivitelezett falak, a falak tövében elhelyezett kisebb kövek, melyek személyes emlékköveket jelképeznek, egymásra rétegezve a személyekre és a korokra utalnak. Bár az emlékhely célja a merengés, a térben, fák között, gondolatokban, a múltban, kissé bizonytalan mégis - a leírás ellenére-, hogy milyen szerkesztési elvek mentén alakult ki az alaprajzi elrendezés, öltött testet a hét fal elhelyezkedése. Az még világos, hogy a meglévő fákat és sírokat kerülik, de az így kialakult különböző tér struktúrák annak ellenére, hogy különböző szituációk számára biztosítanak alkalmas teret mégis nélkülözik a határainkon túl elhunyt magyarok szellemiségét. Üzemeltetési szempontból pedig kérdéses miként írhatnak a kövekre, és helyezhetik el a falak tövében, vagy az évek során egyre magasabb falak tetejére azokat. Összességében a terv átgondolt, értékes elemeket tartalmaz, ám elvont szimbolikájával kevésbé azonosul a kiírásban szereplő feltételekkel.