A Hősök terétől a földalattiig – a millennium öröksége
M5 - Librettó 2026. május 12.
Hogyan ünnepelte Magyarország a honfoglalás ezredik évfordulóját? Miért épült meg a Millenniumi Emlékmű, a kontinens első elektromos földalattija vagy éppen a mai Budapest ikonikus részeinek jelentős része?
Erről beszélgetett a hétfői Librettóban Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézete főigazgatója.
Az ezredévi ünnepségek nemcsak a múlt felidézéséről szóltak, hanem arról is, hogy Magyarország megmutassa kulturális, tudományos és ipari teljesítményét.
A beszélgetésben szóba kerültek a millenniumi emlékművek, a budapesti városfejlődés és számos olyan örökségünk, amely ma is körülvesz bennünket.
A teljes beszélgetés a mediaklikk.hu oldalon 21:56-tól, ide kattintva visszanézhető.