Nemzeti Sírhely


1849-ben a tápióbicskei és az isaszegi csatában megsebesült, majd a jászberényi kórházban meghalt honvédek

Rövid leírás

Az 1849. április 4-i tápióbicskei és az április 6-i isaszegi csatákban megsebesült, majd Jászberénybe szállított és ott elhunyt honvédek pontos névsorát nem őrizték meg a források. Az elesettek és a tábori kórházakban elhunyt hősök többsége névtelen hős maradt. Emléküket a helyi Fehértói temetőben állított obeliszk és a Negyvennyolcasok terén lévő emlékmű őrzi.

Emlékezet

-

Irodalom

-