Sajtómegjelenések

Ma van a Magyar Kultúra Napja

Ma van a Magyar Kultúra Napja. Országszerte díjátadókkal, irodalmi estekkel és képzőművészeti kiállításokkal ünnepeltek. Az emberi erőforrások minisztere pedig arról beszélt, hogy komoly figyelmet kell fordítani a jövő nemzedékének művelődésére. A Fiumei úti sírkertben pedig ingyenes sétákat tartottak a magyar kultúra napján. Többek között Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós és Munkácsy Mihály síremlékeit keresték fel.

Forrás: Echo TV
2019/01/22

Trendi hely lett a Fiumei úti sírkert

Biciklis túra, tanóra, romantikus séta és virtuális idegenvezetés a temetőben? Ez nem egy különös sztori, hanem a Fiumei úti sírkert új programjai. Radnainé dr. Fogarasi Katalin, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója arról beszélt lapunknak, hogyan lesz trendi közösségi hely egy temető.

Forrás: Lokál
2019/01/17

Csipkézett örökkévalóság

A koncentráltabb figyelem, az elmélyülés, a hosszabb idő szentelése valamely személyre, jelenségre vagy cselekvésre, a tisztelet és a szeretet megnyilvánulása volt. E tisztelet, türelem, alázat és kreativitás rendkívüli példáit láthatjuk a Nemzeti Örökség Intézet Kegyeleti Múzeumának időszaki kiállítása, A minta parancsol – a textilbe kötött gyász címen. A tárlat az intézmény néprajzi gyűjteményének legdíszesebb, legérdekesebb tárgyain keresztül mutatja be a temetkezési kultúra és a népi textildíszítés összefüggéseit.

Forrás: Kultúra.hu
2019/01/11

Folyamatosan fejlődik Budapest

Megújulnak a nemzeti emlékhely és a szomszédos Salgótarjáni úti zsidó temető sírjai, a sírkert látogatótérrel és a turisztikai céloknak is megfelelő idegenvezetéssel bővül. A Salgótarjáni utcai zsidó temetőt érintő balesetveszély elhárítása is szerepelt  a tervekben, csakúgy, mint a miniszterelnöki sírok felújítása. A Fiumei úti sírkert területileg teljes műemléki védettséget élvez, a felújítások nem titkolt célja, hogy a párizsi a Père-Lachaise temető nyomdokaiba lépjen.

Forrás: Lokál
2019/01/11

Száz év múltán is könnyezünk ezeken a csatatereken

A fő budapesti emlékhelyet pedig idén november 11-én avatták fel a Fiumei úti sírkertben: ez egy fekete piramis lett, benne gravírozott falakkal és folyosókkal.

Forrás: Travelo
2018/12/23

Tűzifával segít a NÖRI

A Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) Beret községben élő családok megsegítésére ajánlott fel a kezelésében levő zöldfelületek megóvásából és fenntartásából származó 30 köbméter magas fűtőértékű tűzifát. Ez 21 ezer kilogramm fát jelent, amely másfél hónapig elegendő a település öszszes otthonának fűtésére.A felajánlott tűzifa értéke megközelíti az egymillió forintot.

Forrás: Magyar Idők
2018/12/23

Temetőben sose drogozz!

Budapesten a Fiumei úti Nemzeti Sírkert méltán nevezhető az ország egyik legrangosabb végső nyughelyének. Ady Endre és múzsája, Léda, Arany János és fia, Lacika, Szendrey Júlia, Petőfi Sándor felesége, Vörösmarty Mihály, Krúdy Gyula és számos történelmi személyiség emléke előtt tiszteleghet, aki a főváros e nevezetes helyén megfordul. Sajnos a sírkert békés nyugalmát nemrég randalírozók zavarták meg ordenáré módon.

Forrás: Szabad Föld
2018/12/15

A magyar gulág – kiállítás a fiumei úti nemzeti sírkertben

A Recsken működő kényszermunkatábor hazánkban a kommunis- ta diktatúra szomorú szimbólumává vált. A tábori élet keserű min- dennapjairól, a rabokról és rabtartókról, az embertelen elnyomógé- pezet felépítéséről és működéséről látható kiállítás Józsefvárosban jövő év tavaszáig. Az eseményen kerületünk önkormányzatát Görhöny Ádám alpolgármester képviselte.

Forrás: Józsefváros
2018/12/12

Miért nem készült el soha a kormány első világháborús központi emlékműve, és mi az, ami megépült helyette?

A 444 ugyanis megtudta, hogy a Fiumei úti sírkertben pár hete felavatott első világháborús emlékmű nem ez a bizonyos, korábban tervezett központi kormányzati emlékhely, hanem a temetőt kezelő Nemzeti Örökség Intézetének saját projektje.

Forrás: 444
2018/12/07

Kényszermunkatáborokat mutat be a most nyílt sírkerti időszaki tárlat

A recski kényszermunkatábort bemutató időszaki kiállítás nyílt tegnap a Fiumei úti sírkertben található Kegyeleti Múzeumban. A Nemzeti Örökség Intézete (Nöri) az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárával együttműködve mutatja be a fővárosban Recsk – kényszermunkatáborok, 1950–1953 című kiállítás válogatott anyagát, amely itt magángyűjteményből származó tárgyakkal, dokumentumokkal, valamint a sírkertben nyugvó egykori recski rab, Faludy György börtönverseiből vett idézetekkel egészült ki.

Forrás: Magyar Idők
2018/12/06