Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézete főigazgatója rimaszombati előadása
felvidek.ma 2026. május 18.
A Pósa Lajos Társaság május 16-i előadója Móczár Gábor, a budapesti Nemzeti Örökség Intézete főigazgatója volt a rimaszombati Csillagházban.
Móczár Gábor a következő kérdésekre adta meg a választ: Miért nem temető a nemzeti sírkert? Hogyan tudhat okos lenni egy parcellakő? Mitől különlegesek a magyarországi nemzeti és történelmi emlékhelyek? Ki tanít és kiket, főként meg mire a Nemzeti Emlékezetpedagógiai Programban? Miért található 4 különböző helyszínen is egyszerre a nemzeti gyászpark? Kik azok a „sorsfordítók”? Miért nem vagyunk büszkék a „mártírok sírkertjére”? Miért nem dózerolta le a kommunista hatalom az egykori Kerepesi temetőt Budapesten? Mi a közös a 301-es és a 21-es parcellákban? Miért fontos minden egyes magyar emlékezeti helyszín a nagyvilágban? Miért kell annyit beszélnünk újra és újra a mohácsi csatáról, ha egyszer már elveszítettük?
A képgaléria a felvidek.ma oldalán itt megtekinthető.
Fotó: felvidek.ma